Kategorie:

Rodzinny wyjazd na narty – gdzie?

Nadchodzi zima oraz sezon narciarski. Okazuje się jednak, że wyjazd na narty dla rodzin z dziećmi może stanowić nie lada wyzwanie. Jego organizacja na własną rękę nie zawsze może wiązać się z przyjemnością dla całej rodziny. Wybór zakwaterowania, dojazd na własną rękę, organizacja wyżywienia, skipass’a i wielu innych atrakcji może przerosnąć każdego. W dodatku dochodzą jeszcze całodzienne szaleństwa na stokach, na które również trzeba mieć siłę. A przecież czas spędzony w towarzystwie rodziny powinien przynosić wyłącznie przyjemność… Czy jest to więc zatem możliwe w trakcie wyjazdu na narty? Oczywiście, że tak! Wystarczy jedynie skorzystać z usług firmy, która specjalizuje się w takich wyjazdach.

Zalety korzystania z wyjazdów zorganizowanych

Wyjazdy z dziećmi na narty nie musi przyprawiać o ból głowy. Wystarczy jedynie powierzyć jego organizację firmie, która zna się na rzeczy. Zorganizowane wyjazdy na narty mają wiele zalet. Przede wszystkim ściągają z Ciebie obowiązek planowania całego wyjazdu, dzięki czemu możesz się skupić jedynie na rzeczach przyjemnych. Ponadto:

  • Wykupując wycieczkę za pośrednictwem biura, ściągasz z siebie obowiązek szukania skipassu na własną rękę. Organizator wyjazdu załatwi to za Ciebie!
  • Nie ryzykujesz tym, ze możesz trafić do pensjonatu, który dobrze wygląda tylko na zdjęciach… Organizator wyręczy Cię z potrzeby sprawdzenia danego obiektu pod kątem zakwaterowania.
  • W przypadku wyjazdów z transportem lotniczym, otrzymasz również transfer z lotniska do hotelu. Dzięki temu nie musisz martwić się o zabrany ze sobą sprzęt i bagaże.
  • W trakcie takiego wyjazdu możesz oddać dzieci w ręce wykwalifikowanych animatorów oraz instruktorów jazdy na nartach, podczas gdy Ty w międzyczasie będziesz poddawać się relaksowi w hotelowym zaciszu.

Wyjazdy z dziećmi na narty – dokąd?

Zimowy wypad z rodziną na narty to wymarzony urlop dla każdego i to bez względu na wiek! Liczy się tylko to, by spędzić ten czas razem, aktywnie i w niezapomnianym miejscu. Tylko gdzie tu się wybrać?
Jednymi z najbardziej popularnych kierunków zimowych wypadów na narty są Alpy i Dolomity. Włoskie i austriackie stoki narciarskie dostosowane są do potrzeb narciarzy w każdym wieku o raz stopniu zaawansowania. Znajdują się tam zarówno trasy dla początkujących, jak i tych którzy na nartach jeżdżą od wielu lat. Zajęcie dla siebie znajdą również Ci, którzy nie jeżdżą na nartach, a mimo to lubią śnieg i wypady z rodziną w góry.
Nic więc dziwnego, że wielu fanów sportów zimowych twierdzi, że najlepszym miejscem na wyjazdy na narty z dziećmi są Włochy. W tamtejszych kurortach istnieje wiele szkółek narciarskich, które organizują szkolenia z jazdy na nartach i snowboardzie. Specjalnie z myślą o najmłodszych członkach rodziny powstało tam również wiele przedszkoli narciarskich, które zatrudniają w swoich szeregach również opiekunki. Naukę jazdy na nartach mogą tam również rozpocząć osoby dorosłe. Wykwalifikowane kadry instruktorów otoczą swoją opieką każdego.

Narty z dziećmi – gdzie najlepiej?

Dolomity i Alpy oferują szeroką gamę kurortów zimowych, jednak warto pamiętać, że nie wszystkie z nich dostosowane są do potrzeb najmłodszych. Dlatego z myślą o nich warto wybrać się do miejscowości położonych w regionie:

  • Val di Sole,
  • Val di Fiemme,
  • Civetta,
  • Paganella.

Położone we włoskich Dolomitach, zapewniają dostęp do tras, które są zróżnicowane pod względem wieku i umiejętności narciarzy. Na szczególną uwagę zasługują tutaj także austriackie stoki. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje region SkiJuwel.
W powyższych regionach możesz skorzystać z całodziennej szkółki  i opieki dla dzieci na stoku. Więcej dowiesz się na podanej stronie internetowej Nastok.pl
W wymienionych regionach, poza stokami istnieje tam również wiele atrakcji typu snowparki, tory saneczkowe, lodowiska oraz trasy do zjazdów na pontonach. Z myślą o najmłodszych powstały tam także place zabaw, wyposażone w dmuchańce i zjeżdżalnie. Po zakończonych szaleństwach na śniegu można odetchnąć się i zrelaksować w hotelach, które przystosowane są do wszelkich potrzeb rodzin z dziećmi. Położone w pobliżu stoków, oferują atrakcje takie jak baseny oraz sale zabaw.

Jeden komentarz do “Rodzinny wyjazd na narty – gdzie?

Możliwość komentowania została wyłączona.