reklama
Kategorie:

Rodzaje banerów reklamowych – jaki wybrać?

Banery reklamowe to od dawna bardzo skuteczna forma promocji firmy i jej produktów. Mimo rozwoju nowych technologii i internetu banery zewnętrzne wcale nie straciły na swojej aktualności. Przechodząc bądź przejeżdżając przez miasto, można zauważyć ich naprawdę sporo. Popularność banerów zewnętrznych wynika także z tego, że dziś firmy poligraficzne oferują ich różne rodzaje. Daje to możliwość stworzenia ciekawych i trwałych reklam. Jakie zatem rodzaje banerów reklamowych można wyróżnić?

Banery frontlit

Najczęściej w reklamie zewnętrznej wykorzystuje się banery frontlit. Montowane są na fasadach budynków, ogrodzeniach czy tablicach reklamowych. Występują pod postacią baneru laminowanego bądź powlekanego. Te pierwsze bardzo dobrze sprawdzają się przy projektach mniejszych i wywieszanych na krótki okres. Z kolei banery powlekane to dobre rozwiązanie na dłuższe kampanie reklamowe. Są bowiem dość wytrzymałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych.

Banery blockout i blacklight

Innym rodzajem są banery reklamowe typu blockout. To, co je charakteryzuje, to fakt, że nie przepuszczają one światła. Wyposażone są w specjalną przekładkę, która to uniemożliwia. Z tego też względu takie banery reklamowe w Bydgoszczy stosuje się głównie w miejscach narażonych na silne działanie promieni słonecznych. Dodatkową zaletą zastosowania wspomnianej przekładki jest to, że znacząco usztywnia ona powierzchnię reklamy. Dzięki temu baner jest bardziej wytrzymały choćby na podmuchy silnego wiatru.

Z kolei banery blacklight to reklamy podświetlane od tyłu. Często spotkać można je na przystankach komunikacji miejskiej. To, co je wyróżnia, to na pewno duża wyrazistość kolorów. Dzięki wspomnianemu podświetleniu są doskonale widoczne w nocy. Taka reklama działa zatem przez całą dobę.

Banery odblaskowe i siatki Mesh

Wymieniając różne rodzaje banerów reklamowych, nie można zapomnieć o tych odblaskowych. Podobnie jak banery blacklight, także i te bardzo dobrze sprawdzają się po zmroku. Wykonywane są jednak za pomocą nieco innej technologii. Struktura banerów odblaskowych przypomina swoim wyglądem plaster miodu, natomiast materiał, z którego są wykonane, ma zdolność odbijania światła. Warto tu jeszcze wspomnieć o często wykorzystywanych w reklamie zewnętrznej siatkach Mesh, które nie są typowymi banerami. Siatka Mesh wyróżnia się bardzo dużą powierzchnią, co sprawia, że jest bardzo dobrze widoczna z dużej odległości. Przepuszcza światło oraz jest odporna na wiatr. Jeśli jednak chodzi o nasycenie kolorów, to wcześniej wymienione rodzaje banerów wygrywają pod tym względem.

Jak zatem widać, wyróżniać można przynajmniej kilka rodzajów banerów reklamowych. Firmy, planując kampanię reklamową, mają zatem w czym wybierać. Pozwala to na dobór takiego baneru, który idealnie sprawdzać będzie się w konkretnych okolicznościach. Pamiętać jednak trzeba, aby ich produkcję zlecać zawsze w sprawdzonych drukarniach. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że przygotowany baner cechować będzie się wysoką jakością.