folia
Kategorie:

Po co oklejać samochód folią?

Oklejanie samochodu folią to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej kierowców. Dotyczy to zarówno pojazdów, które dopiero co opuściły salon, jak i tych używanych. Dzięki temu można nie tylko zmienić kolor lakieru samochodu i tworzyć oryginalne kompozycje. Głównym celem tego rozwiązania jest ochrona lakieru, który jest szczególnie podatny na różnego rodzaju uszkodzenia. Dlaczego więc tyle osób decyduje się na foliowanie swoich “czterech kółek”? Czy zabieg ten można wykonać samodzielnie, czy lepiej powierzyć to zadanie doświadczonemu specjaliście?

Folia ochronna Wrocław — dlaczego warto?

Folia ochronna (Wrocław) to rozwiązanie, które skutecznie może pomóc przy ochronie lakieru. Element ten jest szczególnie narażony na wszelkiego rodzaju uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. Materiałem, jaki wykorzystuje się do tego procesu, jest folia winylowa o grubości nieprzekraczającej 100 mikrometrów. Po nałożeniu ściśle przylega ona do karoserii, co sprawia, że staje się dodatkową warstwą lakieru.

Dzięki zastosowaniu takiej folii, wszelkiego rodzaju rysy i zadrapania nie będą widoczne na lakierze. Poza tym, można ją w łatwy sposób usunąć i zastąpić nowym materiałem. Oklejanie samochodu folią jest bardzo dobrym pomysłem w przypadku, gdy pojazd często stoi na ciasnych parkingach, gdzie o rysy nie jest wcale trudno. Jednak stosowanie takiej ochrony zaleca się również w sytuacji, gdy kierowca często podróżuje autostradą. Nawet mały kamyk wypadający spod koła, czy owad mogą zostawić mało estetyczny ślad na lakierze. Ponadto folia ochronna (Wrocław) świetnie zabezpiecza karoserię przed korozją czy przedostawaniem się soli, która może być bardzo niebezpieczna dla metalu.

Folia ochronna na samochód — co warto wiedzieć?

Dużą korzyścią folii samochodowej jest to, że w każdej chwili można ją bezpiecznie usunąć. Jeżeli zostanie to zrobione w profesjonalny sposób, na karoserii nie pozostaną żadne ślady. Wiele osób zastanawia się, jaka jest żywotność takiej folii. Z reguły jest to od 5 do 7 lat. Ponadto warto wiedzieć, że wszelkie rysy powstające na folii, pod wpływem wysokiej temperatury, same mogą zniknąć.

A co z pielęgnacją auta? Folia ochronna (Wrocław) wykazuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz silną chemię. Dzięki temu samochód można myć tak jak zawsze. Należy tylko pamiętać, aby unikać myjni szczotkowych. Po takim zabiegu na folii mogą bowiem wystąpić nieestetycznie wyglądające rysy, które będą rzucały się w oczy i sprawią, że samochód będzie wyglądał mało estetycznie.

Cena oklejania pojazdu zależy głównie od jego parametrów, a także od tego, jakie elementy samochodu chce chronić kierowca. I tak dla przykładu, oklejenie dużego, amerykańskiego SUV-a będzie dużo droższe, niż w przypadku mniejszego, kompaktowego auta. Kierowca może także zdecydować, czy zależy mu na całej karoserii, czy tylko poszczególnych elementach, takich jak przestrzenie pod klamkami czy lampy. Folia ochronna (Wrocław) to bardzo skuteczne rozwiązanie, które potrafi wydłużyć żywotność lakieru oraz karoserii.