pieniądze
Kategorie:

Kredyt we frankach – gdzie szukać pomocy?

Około 15 lat temu kredyty we frankach szwajcarskich cieszyły się ogromną popularnością i były jedną z najczęściej wykorzystywanych usług oferowanych przez banki. Nie minęło wiele czasu do momentu, w którym okazało się, że takie umowy wcale nie są opłacalne. Do dziś frankowicze mierzą się z koniecznością płacenia znacznie wyższej kwoty w ramach spłaty rat kredytu niż było to na początku umowy. W poniższym artykule odpowiadamy na pytanie, gdzie takie osoby mogą szukać pomocy.

Dlaczego kredyt we frankach nie jest opłacalny?

Opłacalność kredytu w obcej walucie zależy od jej kursu w danym momencie. Gdy frank szwajcarski był stabilny, Zaciągnięcie zadłużenia było bardzo korzystne, polecali je nawet specjaliści. Wiele osób decydowało się na kredyt we frankach, ponieważ wzięcie pożyczek w złotówkach wiązało się wtedy z ich spłacaniem z oprocentowaniem na poziomie 20%. Zaczęto więc interesować się kredytami w walutach krajów, które wyróżniały się niskimi stopami procentowymi, tak jak Szwajcaria. Dla wielu osób była to jedyna możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego.

Standardowy kredyt hipoteczny polegał na wnioskowaniu przez klienta o określoną kwotę w złotówkach i następnie jej spłatę we frankach szwajcarskich. Około 2008 kurs tej waluty wynosił mniej niż 2 zł. Dodatkowo takie pożyczki miały przeciwdziałać inflacji. Nagły wzrost kursu franka szwajcarskiego zaskoczył chyba wszystkich. Sytuacja z każdym rokiem się pogarszała. Dodatkowym utrudnieniem był słabnący kurs złotego. Dzisiaj sytuacja także nie jest najłatwiejsza. Frank wypada bardzo dobrze na tle innych walut, natomiast złoty musi mierzyć się z rosnącą inflacją. Taki stan rzeczy nie napawa optymizmem osób, które zaciągnęły kredyt we frankach. Statystyki pokazują, że zdecydowało się na niego aż 700 00 Polaków.

Jak unieważnić kredyt we frankach?

W część z umów frankowych zawarte są klauzule, które tak naprawdę nie są dozwolone przez prawo. Ich profesjonalne sformułowanie sprawia, że frankowicze nie zdają sobie sprawy z tego, że nie posiadają one mocy prawnej. Takie klauzule umożliwiają wystąpienie do sądu i unieważnienie kredytu. Dlaczego banki o tym nie mówią? Ponieważ nie jest im to na rękę a zarabianie na niewiedzy frankowiczów nie jest trudnym zadaniem. Aby móc walczyć z bankiem o “odfrankowienie” kredytu niezbędna jest pomoc specjalisty. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, którzy mają bogate doświadczenie w unieważnianiu frankowych kredytów. Jest to wygodne rozwiązanie – nie musisz samemu zagłębiać się w treści przepisów i wyszukiwać informacji, które mogą być w jakikolwiek sposób pomocne. Specjalista dopasuje rozwiązania idealnie dopasowane do Twojej sytuacji, aby były one jak najbardziej skuteczne. Indywidulane podejście jest bardzo ważne w tego typu sprawach, w końcu każdy bank mógł próbować w inny sposób wprowadzić w błąd swojego klienta i zatajać wcześniej wspomniane klauzule.

Pomoc frankowiczom – Gdańsk

Jeżeli szukasz profesjonalnej firmy oferującej pomoc frankowiczom w Gdańsku, świetnie trafiłeś. Doradcy z Gdańska dokładnie przeanalizują Twoją sytuację i dobiorą metody, które pozwolą Ci wygrać z bankiem i pozbyć się raz na zawsze zobowiązania, jakim jest spłata kredytu we frankach.