mieszkanie
Kategorie:

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania?

Zakup domu lub mieszkania to sprawa priorytetowa. Kupujesz nieruchomość na długie lata, chcesz  tam mieszać i czuć się szczęśliwym. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę przy realizacji tej inwestycji, firma MOEKO jest w stanie Ci pomóc. http://moeko.pl/ to adres strony internetowej, na której możesz uzyskać odpowiedzi na wiele pytań.

Lokalizacja

Na co zwrócić uwagę przy kupnie mieszkania? Na pewno na jego usytuowanie. Wybierz dzielnicę (lub kilka), w której chciałbyś mieszkać. Ważne jest, aby była dobrze skomunikowana z centrum, abyś miał dogodny dojazd do pracy. Zobacz, czy otoczenie jest przyjazne środowisku, np. czy mieszkanie nie znajduje się przy ruchliwej autostradzie. Chciałbyś przecież mieszkać tam, gdzie jest zielono, gdzie można wyjść na spacer, odpocząć.  Zwróć uwagę, czy w pobliżu znajdują się jakieś tereny zielone, ekologia jest podstawą zdrowego życia! Ważna jest infrastruktura – odległość od przystanku, sklepu, przedszkola czy szkoły, place zabaw dla dzieci, gdzie Twoje pociechy będą mogły bezpiecznie spędzać wolny czas.

Wybór mieszkania

Gdy określiłeś już w przybliżeniu lokalizację, pora na kolejne decyzje, np., czy chcesz mieszkanie z rynku pierwotnego, czy wtórnego. Jeśli masz możliwości finansowe lub zdolność kredytową, zdecydowanie lepsze jest to pierwsze rozwiązanie. Pora więc na znalezienie firmy, która stworzy mieszkanie, będące realizacją Twoich marzeń. Firm budowlanych jest wiele. Nie spiesz się, poczytaj, zapoznaj się z ofertami,  popytaj znajomych. Jeśli doszedłeś do wniosku, że chcesz wygodny apartament w spokojnej, zielonej części miasta, Firma MOEKO jest w stanie spełnić Twoje oczekiwania.

O co pytać przy kupnie mieszkania?

Zanim spotkasz się z deweloperem, warto pomyśleć nad tym, co chcesz wiedzieć. Wasza rozmowa będzie wtedy konkretna, a Ty uzyskasz satysfakcjonujące Cię odpowiedzi. Musisz wybrać apartament, który zadowoli Twoja rodzinę, a jednocześnie znajdzie się w granicach Twoich możliwości finansowych, pytaj więc o metraż i cenę, ilość pomieszczeń, materiał, z którego budowany jest dom. Sprawdź stan prawny budynku, pozwolenie na budowę. W Urzędzie Gminy możesz zapytać o plan zagospodarowania przestrzennego. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy deweloper buduje na pustym terenie. Dobrze wówczas wiedzieć, co może tam powstać na przestrzeni najbliższych lat. Jeśli ustaliliście już wspólnie, co z oferty firmy byłoby w stanie Ci zainteresować, pora wybrać się razem z deweloperem na plac budowy.

Na placu budowy

Zobaczysz wszystko, co Cię interesuje. Przede wszystkim okolicę, najbliższe otoczenie Twojego potencjalnego nowego domu, gęstość zabudowy. Jeśli dom już stoi, choćby w stanie surowym, możesz wejść do środka. Zobaczysz, czy rozmieszczenie pomieszczeń jest funkcjonalne i czy spełnia Twoje oczekiwania.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, oglądając mieszkanie? Obejrzyj okna, sprawdź, na jaką stronę świata wychodzą okna salonu, kuchni, sypialni. Zastanów się, czy mieszkanie będzie ciepłe i słoneczne, w naszym klimacie jest to istotne. O co jeszcze warto zapytać? O odpowiednią izolację ścian, ogrzewanie, rozmieszczenie gniazdek elektrycznych, plany wykończeniowe. Na tym etapie budowy masz jeszcze możliwość ingerencji w wykończenie, np. przesunięcie jakiejś ścianki działowej, rozmieszczenie gniazdek, wielkość tarasu. Co również należy wiedzieć? Na pewno to, w jakim stanie mieszkanie będzie do odbioru – czy firma wykańcza mieszkania pod klucz, czy będzie to stan deweloperski. Pierwsze jest niewątpliwie wygodniejsze dla klienta, za to drugie daje możliwość wykończenia mieszkania według własnych upodobań.

Garaż, parking

Dziś każda rodzina dysponuje nawet nie jednym, ale dwoma lub trzema samochodami. Co więc jeszcze należy sprawdzić? To, czy będziemy mieli gdzie postawić swój samochód. Czy oprócz garażu przed domem jest miejsce na parking? Oszczędzi to nam wielu nerwów związanych z poszukiwaniem miejsca parkingowego w najbliższej okolicy. Zorientuj się, czy inwestycja realizowana przez firmę ma dostęp do drogi dojazdowej.

Umowa

Zanim ją podpiszesz, dokładnie się z nią zapoznaj. Na wszelki wypadek zapytaj również o warunki odstąpienia od umowy. Jeśli wszystko przemyślałeś, przeanalizowałeś i obejrzałeś, uzyskałeś odpowiedź na wszystkie ważne pytania – podpisuj umowę i z niecierpliwością oczekuj końca budowy! Właśnie zaczynają się spełniać Twoje marzenia.