Kategorie:

Ładny zapach w łazience – sposoby

Łazienka to szczególne pomieszczenie w domu. To w niej dbamy o czystość ciała, odprężamy się po ciężkich chwilach, a także relaksujemy podczas długich kąpieli. Aby te chwile przynosiły odpowiednie odprężenie, warto zadbać o ładny zapach w łazience. Do wyboru jest mnóstwo odświeżaczy powietrza, w sprayu, w żelu czy w formie ozdobnych kulek, ale oprócz nich jest też kilka sposobów, aby samemu stworzyć naturalny zapach do łazienki.

Nie zapomnij o czystym powietrzu

Zanim zabierzesz się za umieszczenie odświeżacza powietrza w łazience, zadbaj najpierw o jej czystość. Mokre ręczniki koniecznie wysuszaj i nigdy nie zostawiaj ich mokrych, ponieważ mogą powodować przykry zapach. Pamiętaj o regularnym opróżnianiu zawartości kosza, a każdy zużyty kosmetyk od razu wyrzucaj. Przykry zapach w łazience często powodowany jest też przez zabrudzone, zapchane syfony w umywalce czy wannie.

Skutecznym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu jest użycie neutralizatora zapachu. Można go znaleźć w formie sprayu lub w płynie, ale każdy działa na tej samej zasadzie: pochłania cząsteczki powietrza, które powodują nieprzyjemny zapach. Jeśli Twoja łazienka jest już oczyszczona z rzeczy, które stale zakłócały czystość powietrza, czas spojrzeć na sposoby na ładny zapach w łazience.

Gotowe zapachy do łazienki

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów odświeżaczy powietrza. Jest to między innymi odświeżacz:

  • w sprayu,
  • z czujnikiem ruchu,
  • w żelu.

Odświeżacz w sprayu jest najpopularniejszym sposobem na ładny zapach w łazience. Dostępnych jest bardzo dużo kombinacji zapachowych, więc każdy znajdzie coś dla siebie, a dodatkowo są dosyć wydajne. Minusem odświeżaczy w sprayu jest fakt, że najczęściej zapach utrzymuje się niezbyt długo, więc aplikację trzeba systematycznie powtarzać.

Odświeżacz z czujnikiem ruchu jest małym odświeżaczem powietrza, który można postawić lub zamontować prawie wszędzie. Po wykryciu ruchu automatycznie uwalnia przyjemny zapach. Plusem jest z pewnością fakt, że nie rzuca się w oczy, najczęściej jest to mały produkt w stonowanym, jednolitym kolorze, a mimo to roztacza przyjemną woń wokół.

Odświeżacz powietrza w żelu najczęściej jest w formie galaretki lub kulek w różnych kolorach, która wydziela przyjemny zapach. Świetnie nadają się jako dekoracja, a plusem jest fakt, że zapach stale się uwalnia. Często zdarza się jednak, że zapach w takiej formie ustawiony w większej przestrzeni jest zbyt delikatny i nie daje pożądanego efektu.

Naturalne sposoby na ładny zapach w łazience

Jeżeli zależy Ci na środowisku i jesteś ekologiczny lub te wszystkie niezrozumiałe nazwy składników w składzie gotowych odświeżaczy Cię nie przekonują, może warto spróbować zrobić własny odświeżacz. Jednym z najlepszych pomysłów na stworzenie domowego odświeżacza powietrza jest użycie sody oczyszczonej oraz wybranego olejku eterycznego. Składniki te należy wymieszać, a następnie umieścić w ładnym ozdobnym słoiczku lub opakowaniu, na przykład po kosmetykach. Zostawić go można otwarty albo przykryć ozdobnym, łatwo przepuszczającym powietrze materiałem i związać stylową tasiemką. Soda oczyszczona ma właściwości pochłaniania zapachów, z kolei olejek eteryczny zapewni stały, ładny zapach w łazience.

Jeżeli chcemy uzyskać zapachy do łazienki w mgiełce, do sody oraz olejku wystarczy dodać wodę i wszystko razem wymieszać, a następnie przelać do butelki ze spryskiwaczem. Przy wyborze olejku zapachowego dobrze jest zapoznać się z jego właściwościami. Przykładowo olejek lawendowy działa relaksująco, rozmarynowy ma działanie regeneracyjne i rozgrzewające, a olejek sosnowy skutecznie pobudza.

Zapachowe świece, kwiaty, patyczki

Skuteczne sposoby na ładny zapach w łazience mogą też być klimatycznymi ozdobami. Ozdobne zapachowe świece ustawione na przykład w pobliżu wanny dodają niesamowitego uroku, a dodatkowo wytwarzają piękny, kojący zapach. Do kombinacji ze świecami lub oddzielnie, można także umieścić suszone mieszanki kwiatów. Dzięki nim unosi się stały, delikatny, przyjemny zapach. Dobrym pomysłem jest również ustawienie patyczków zapachowych. Umieszczane są najczęściej w szklanej butelce z olejkiem eterycznym. Zapach przedostaje się przez patyczki i dzięki parowaniu unosi się do góry, wypełniając łazienkę przyjemnym aromatem.

Jeden komentarz do “Ładny zapach w łazience – sposoby

Możliwość komentowania została wyłączona.