Kategorie:

Jakie produkty stosować na porost włosów?

Zdecydowana większość z nas marzy o pięknych i gęstych włosach. Niestety, nie każdy może poszczycić się dużą ilością kosmyków. Problem nadmiernej utraty włosów staje się bowiem coraz bardziej powszechny. Jeżeli dotyczy także Ciebie, powinieneś rozważyć skorzystanie z profesjonalnych produktów przeciw łysieniu. Najlepszym rozwiązaniem będą preparaty o naturalnych składach. Na szczęście znajdziemy ich w sklepach całkiem sporo.

Postaw na dobrej jakości szampon

Podstawowym produktem na porost włosów, którym powinien zainteresować się każdy, kto ma problem z ich nadmierną utratą jest rzecz jasna odpowiedni szampon. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup szamponów, w których składzie znajdują się naturalne ekstrakty oraz wyciągi roślinne. Warto zdecydować się na przejrzenie oferty sklepu internetowego Tiande. Znajdziesz tam na przykład odżywczy szampon z ekstraktem z żeń-szenia. Jak zaś powszechnie wiadomo, żeń-szeń jest rośliną, która pobudza cebulki włosowe do intensywnego wzrostu. Dzięki ekstraktowi z tej dobroczynnej rośliny można liczyć również na wzmocnienie kosmyków, dzięki czemu nie będą one tak szybko wypadać. Aby jednak naturalny szampon miał szansę zadziałać, należy stosować go w odpowiedni sposób. Powinieneś masować nim skórę głowy przez kilka minut, bo pozwoli to na pobudzenie mikrokrążenia. Następnie należy spłukać kosmetyk przy użyciu letniej, a nie gorącej wody. Zbyt wysoka temperatura wody mogłaby bowiem spowodować nadmierne podrażnienie skóry głowy. Im gorsza zaś kondycja skalpu, tym większe prawdopodobieństwo utraty włosów.

A może odżywka?

Kupując naturalne produkty na porost włosów nie można zapomnieć o odżywce. W ofercie wspomnianego wyżej sklepu Tiande znajdziesz skuteczne produkty przeciw łysieniu. Jednym z nich jest kremowa odżywka. Zawarte w niej naturalne składniki aktywne pomogą zatroszczyć się zarówno o kondycję skóry głowy, jak i samych kosmyków. Kosmetyk ten wzmacnia także naczynia krwionośne zapobiegając ich pękaniu. Ponadto odżywki pomagają nawilżyć włosy. Dzięki temu przestają być one przesuszone i szorstkie. Odpowiednio odżywione kosmyki wyglądają zaś na zdecydowanie zdrowsze i gęstsze. Odżywka musi być aplikowana zgodnie ze wskazówkami producenta zawartymi na opakowaniu. Niektóre preparaty z powodzeniem można aplikować na skalp. Najpierw należy go jednak oczyścić przy użyciu szamponu. Nakładanie odżywki na nieoczyszczony skalp mogłoby bowiem okazać się mało skuteczne. Zanieczyszczona skóra głowy nie sprzyja bowiem dobremu wchłanianiu się naturalnych składników aktywnych.

Nie zapomnij o wcierce

Dobrym produktem na porost włosów jest również wcierka. Ona również powinna zawierać jak największą ilość naturalnych składników aktywnych. W tego typu kosmetykach dobrze jest poszukiwać wyciągów oraz ekstraktów roślinnych. Wcierki mogą zawierać także oleje, ale należy zwracać uwagę na to, czy nie obciążają nadmiernie skóry głowy. Jak stosować wcierkę? Przede wszystkim kluczowa jest systematyczność. Jeśli chcesz, aby ten naturalny produkt na porost włosów Ci pomógł, musisz aplikować go na skalp codziennie. Najlepiej robić to o stałej porze, rano lub wieczorem. Nie jest konieczne mycie włosów przed aplikacją wcierki. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie aplikować wcierki na bardzo tłustą już skórę głowy. Wówczas składniki aktywne w niej zawarte nie wchłoną się. Kluczowa jest również odpowiednia technika. Wcierkę, jak sama nazwa wskazuje, należy wcierać w skalp. Przed jej użyciem warto starannie umyć, a następnie osuszyć dłonie. Następnie przy pomocy dozownika należy nanieść na skórę głowy odpowiednią ilość płynu. Potem pozostaje nam już tylko wykonanie masażu skalpu przy pomocy własnych dłoni. Warto uzbroić się w cierpliwość. Naturalne produkty na porost włosów, w tym wcierka, nie zadziałają bowiem od razu. Dostrzeżesz je nie wcześniej jak po dwóch, trzech tygodniach stosowania kosmetyku. Po tym czasie zakola powinny się zmniejszyć. Powinno dojść również do intensywnego wzrostu tak zwanych baby hair. Dzięki wcierkom można nie tylko zahamować wypadanie włosów, ale także przyśpieszyć ich porost.

Jeden komentarz do “Jakie produkty stosować na porost włosów?

Możliwość komentowania została wyłączona.