Kategorie:

Nalewarki do płynów

Unowocześnienie procesu produkcji wymaga zastosowania odpowiednich urządzeń. Jeśli Twoje przedsiębiorstwo zajmuje się przemysłowym rozlewem cieczy, zainwestuj w profesjonalną nalewaczkę.

Zastosowanie i właściwości nalewarek do płynów

Nalewaczki używane są w wielu branżach przemysłowych. Za ich pomocą możliwe jest wypełnianie płynami różnego rodzaju opakowań. Dzięki nim dzieje się na to dużą skalę – proces produkcji jest znacznie przyspieszony. Tempo pracy przekłada się na doskonałą wydajność, która jest niezwykle pożądana na linii produkcyjnej. Jeśli postawisz na nowoczesne linie rozlewnicze, Twój zakład będzie mógł liczyć na dynamiczny wzrost zysków. Potwierdzają to opinie ekspertów i zarządców fabryk.
Urządzenia są w stanie dozować płyny o różnych gęstościach i lepkościach – można je wykorzystywać do rozlewu wyrobów spożywczych, chemii gospodarczej lub chemii kosmetycznej. Wybierając asortyment profesjonalnej firmy, Twoje linie rozlewnicze będą w stanie sprawnie obsługiwać produkcję, niezależnie od specyfiki wytwarzanego towaru. Nalewarki od producenta Autojet nadają się do rozmaitych pojemników, nawet tych o nietypowych formach. Będą świetne jako nalewarki do butelek, słoiczków i innych szklanych opakowań. Sprawdzą się również w przypadku pudełek z tworzyw sztucznych – przeznaczonych np. do kremów do twarzy czy płynnych mydeł.
Nalewarki do butelek Autojet są tak zaprojektowane, by precyzyjnie dozować produkt przez wąską szyjkę. W razie potrzeby można skonfigurować je w taki sposób, aby dodatkowo zawierały np. zakręcarkę kapsli bądź etykieciarkę. Dzięki takim udogodnieniom profesjonalne linie rozlewnicze w Twoim przedsiębiorstwie mogą stać się kompleksowymi urządzeniami produkcyjnymi. Zastanawiasz się, czyje sprzęty wybrać do swojego zakładu? Zasięgnij opinii i sprawdź ofertę firmy Autojet. Jest to polski producent, który działa na rynku już od ćwierćwiecza. Ciągły rozwój obfituje w nowatorskie rozwiązania, dzięki którym jego klienci stają się konkurencyjni na rynku. Sięgając po doświadczenie i wysoką jakość, masz szansę zoptymalizować koszty i jednocześnie poprawić efektywność produkcji. Brzmi to mało prawdopodobnie? Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego klienta Autojet jest w stanie zaproponować kompleksowe rozwiązania w zakresie nalewaczek i linii rozlewniczych, łącznie z wdrożeniem prototypowych urządzeń.

Wybierz produkty odpowiednie do potrzeb

Wśród proponowanych nalewarek znajdziesz:

  • przelewowo-ciśnieniowe,
  • podciśnieniowe,
  • tłokowe,
  • przepływomierzowe,
  • wagowe.

Pierwsze z nich są wybierane najczęściej, gdy zachodzi konieczność dozowania do sztywnych opakowań plastikowych oraz opakowań szklanych. Są to m.in. nalewarki do butelek, kanistrów oraz słoików różnej wielkości. Nadają się do odmierzania płynów rzadkich, średniolepkich oraz pieniących się. Doza jest bardzo precyzyjnie dawkowana, a nadmiar płynu zabierany przez rurkę, dzięki czemu produkt wykorzystywany jest do kolejnych rozlewów. Urządzenia tego typu są bardzo proste w budowie i obsłudze. Niektóre z nich znajdziesz na stronie: https://www.autojet.com.pl/kategorie/nalewarki/
Podciśnieniowe nalewarki do płynów przeznaczone są przede wszystkim dla branży alkoholowej. Ważne, by pamiętać, że nie można ich używać do innych surowców poza szkłem. Dozowany płyn powinien być niegazowany i cechować się niską lepkością i gęstością. Urządzenie pracuje bardzo szybko.
Nalewaczki tłokowe cechują się szerokim zakresem zastosowania. Można nimi dozować zarówno produkty rzadkie, jak też bardzo gęste i lepkie. Pompy ssąco-tłoczące odpowiadają za dozowanie objętościowe o niezwykle dużej dokładności. Dzięki nim możliwe jest wytwarzanie np. mydeł lub błyszczyków. Dość uniwersalnym typem urządzenia jest nalewaczka przepływomierzowa. Często stosowana jest na liniach produkcyjnych, dbających o płyny do prania, spraye, pojemniki z pompką lub atomizerem, mydła, żele itp. Jeśli potrzebujesz wysokiej precyzji podczas nalewania cieczy o dużej lepkości lub wypełniania dużych opakowań, dobrym wyborem będzie nalewarka wagowa. Szacuje się jej dokładność na poziomie +/- 1%, więc nawet podczas dozowania „trudnych” produktów uchronisz się przed stratami. Każde opakowanie zostanie wyposażone w taką samą ilość płynu.

W oparciu o doświadczenie

Masz wątpliwości, jakiego producenta wybrać? Autojet to firma, która opiera się o wieloletnie doświadczenie i korzysta z potencjału sprawdzonych partnerów. Jej kompleksowa obsługa wykracza poza polskie standardy. Możesz liczyć na zakres usług od A do Z – począwszy od starannej analizy potrzeb i doboru rozwiązań, poprzez pomiary, przygotowania i wdrożenie projektu, skończywszy na testach, uruchomieniu, szkoleniach oraz całodobowej opiece i serwisowaniu.

Jeden komentarz do “Nalewarki do płynów

Możliwość komentowania została wyłączona.