sypialnia
Kategorie:

Jak wybrać funkcjonalną szafę do sypialni?

Urządzając mieszkanie, warto pamiętać, że nie tylko musi być ono modnie urządzone, ale przede wszystkim – funkcjonalne. Choć obecnie istnieje wiele ciekawych trendów, które mogą kusić, dobrze jest porównać je ze swoimi potrzebami. Nie każdemu sprawdzi się prosty wieszak na ubrania zamiast dużej szafy. Zatem jak wybrać meble do sypialni, aby się sprawdziły, ale były też modne?

W jakim stylu urządzić sypialnię?

Zbierając się za meblowanie sypialni, dobrze jest skupić się na samym stylu aranżacji wnętrza. Wtedy będziesz doskonale wiedzieć, jaka szafa do sypialni będzie najlepiej pasować i modnie wyglądać. Jakie są najbardziej popularne style, w których wykańcza się sypialnię? Obecnie rządzą style boho, glamour, eklektyczny, ale i tradycyjny. Dobrze jest przyjrzeć się już gotowym wnętrzom oraz ofercie sklepów z meblami, aby wybrać coś, co się spodoba, a także szybko się nie znudzi. Najlepiej wybrać elementy ponadczasowe, a zarazem funkcjonalne przez długi czas – nawet jeśli zmienisz wystrój, to nadal będą dobrze pasować do nowego wnętrza.

Jaką szafę wybrać do sypialni?

Po łóżku to właśnie stylowa szafa do sypialni jest najważniejszym meblem, jaki w tym pomieszczeniu powinien się znaleźć. Wybierając ten element, trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Po pierwsze – czy pasuje do całego wnętrza. Jeżeli chcesz mieć przytulny pokój, w którym wszystko jest estetyczne, musisz na to zwrócić uwagę, wybierając szafę.

Kolejna kwestia to budżet. Kupienie kilku mebli naraz do mieszkania może być kosztowne. Warto więc sprawdzić, ile obecnie kosztują szafy, jakie Cię interesują i dopiero wtedy ustalić kwotę. Dobrze jest też wyznaczyć sumę, której absolutnie nie chcesz przekroczyć.

Następna rzecz do przemyślenia to stosunek ceny do jakości. Wybierając szafę, której nie masz zamiaru wymieniać przez kolejne 10 lat, dobrze jest postawić na produkt wysokiej jakości. Warto pamiętać, że nie zawsze najdroższe meble są najlepsze. Wiele budżetowych ofert ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Dlatego przed ostatecznym wyborem dobrze jest przeanalizować droższe i tańsze opcje. 

Czy warto kupić szafę na wymiar?

Obecnie istnieje możliwość zamówienia mebli do mieszkania nawet z drugiego końca świata. Jednak większość osób po prostu zastanawia się, jaką szafę wybrać do sypialni — czy lepszy będzie model na wymiar czy egzemplarz w standardowych wymiarach, dostępny w asortymencie od ręki? Przede wszystkim dobrze jest zmierzyć swoje mieszkanie. Może się okazać, że szafa oferowana w podstawowej ofercie sklepu idealnie zmieści się na ścianie, przy której chcesz taki mebel postawić. W wypadku przestrzeni np. ze skosami warto zastanowić się nad szafą modułową i samodzielnie wybrać jej elementy, aby dopasować je do wymiarów ściany. Zawsze można też zamówić mebel wykonany na zamówienie zgodnie z podanymi wymiarami. Dlatego w tym wypadku dobrze jest wziąć pod uwagę rozkład mieszkania i jego specyfikę. 

Funkcjonalna szafa — czyli jaka?

Jeśli szafa w sypialni ma być jedyną tak dużą przestrzenią w mieszkaniu, musi być ona funkcjonalna. Jednakże samo określenie ”funkcjonalna szafa do sypialni” dla każdej osoby może oznaczać coś innego. Przede wszystkim wielu oczekuje, że w tym jednym meblu zmieszczą się wszystkie rzeczy. A zatem liczy się pojemność garderoby.

Kolejny ważny aspekt to ilość oraz rodzaj półek oraz schowków. Najlepsze są modele, które mają zarówno półki, jak i drążek do powieszenia ubrań. Większość szaf posiada wiele otworów do przytwierdzenia półek, a więc daje możliwość regulacji w tej kwestii, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Standardowe szafy mają jedną stronę przeznaczoną na półki, a na drugiej wyposażone są w drążek do umieszczenia wieszaków z ubraniami. Funkcjonalnym rozwiązaniem jest półka nad drążkiem, na której można ułożyć rzadziej używane rzeczy np. torebki, kapelusze przeciwsłoneczne itp. Z kolei przestrzeń pod drążkiem to idealne miejsce na buty. Więcej o przemyślanym zagospodarowaniu przestrzeni dowiesz się na: https://www.blaszczukstudio.pl/.

A co z drzwiami? Do małych sypialni lepsze będą szafy z przesuwnymi drzwiami. Aby otworzyć taki model, nie potrzeba wolnej przestrzeni przed nim.