pierścionek zaręczynowy
Kategorie:

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy ?

Pierścionek zaręczynowy to szczególny rodzaj biżuterii. Powinien być symbolem wielkiego uczucia i obietnicą trwałego związku. Po wielu latach pierścionek zaręczynowy może stać się rodzinną pamiątką, przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Jednak zanim tak się stanie przyszły pan młody musi wybrać tą jedną wyjątkową błyskotką. Kolejna istotna kwestia, to cena. Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy za ile go kupić?

Wizyta u jubilera może przyprawić przyszłego pana młode o prawdziwy zawrót głowy. Nic dziwnego, ilość modeli do wyboru potrafi przyprawić o ból głowy. Do tego dochodzi kwestia ceny. Trzeba znaleźć równowagę pomiędzy hojnością a zdrowym rozsądkiem. Nic dziwnego, że panowie bardzo często wpisują w wyszukiwarkę frazę „za ile pierścionek zaręczynowy”.

Początek przytoczmy garść faktów. Najdroższy na świecie pierścionek zaręczynowy kosztował 37000000 $. Na tak hojny gest zdecydował się jeden z rosyjskich oligarchów.

Oczywiście mało która panna młoda oczekuję tak drogiego pierścionka zaręczynowego. W Polsce statystycznie na tego typu biżuterię wydajemy od 500 do 1500 złotych. Jeszcze kilka lat temu panowało przekonanie, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować przynajmniej trzy miesięczne pensje narzeczonego. Coraz częściej panowie kupują taki pierścionek zaręczynowy, na jaki ich stać. To całkiem rozsądne podejście do sprawy. Przecież najbardziej liczą się szczere intencje i miłość, a nie cena samej biżuterii.

Od czego zależy cena pierścionka zaręczynowego?

To ile pierścionek zaręczynowy będzie kosztował zależy od kilku czynników. Po pierwsze kruszec. Jeszcze kilkanaście lat temu największą popularnością cieszyły się pierścionki zaręczynowe wykonane z klasycznego, żółtego złota. Obecnie króluj złoto białe. Cena pierścionka zależy od próby złota. Najtańsze modele mają próbę 333. Jeśli myślimy o pierścionku średniej klasy do wybierzmy złoto o próbie 585 bądź 750. 

Warto zaznaczyć, że im więcej czystego złota w stopie, tym bardziej kosztowne jest pierścionek zaręczynowy. Zdarza się też, że wartość kruszcu określa się w karatach. Karat jest to tradycyjna jednostka masy używana w jubilerstwie. 1 karat to 1/24 zawartości wagowej złota w stopie. Oznacza to, że 24-karatowe złoto jest złotem czystym.

Warto podkreślić, że zaręczynowy wcale nie musi być ze złota. Jeśli szukamy eleganckiej, jednocześnie nieco mniej kosztownej biżuterii, to możemy zdecydować się na pierścionek ze srebra. Miłośnicy ekstrawagancji mogą wybrać pierścionek zrobiony z tytanu bądź platyny.

Na cenę pierścionka zaręczynowego wpływa rodzaj osadzonego w nim kamienia. Od lat ogromną popularnością cieszą się pierścionki zaręczynowe z diamentem. A to wszystko z powodu symboliki. Diament jest najtrwalszą substancją na Ziemi. Dodatkowo umiejętnie oszlifowane diament prezentuje się naprawdę obłędnie. A zatem idealnie nadaje się na symbol wiecznej miłości. Oczywiście klasyczny pierścionek z brylantem to nie jedyna opcja. Do wyboru mamy mnóstwo kamieni szlachetnych, na przykład szafiry czy rubiny. Im bardziej okazały, rzadki i czystszy kamień, tym kosztowniejszy będzie pierścionek zaręczynowy.

Możemy też  oczywiście zdecydować się na cyrkonie. Syntetyczne kamienie prezentują się naprawdę świetnie, jednocześnie są zdecydowanie tańsze. Jednak jak wcześniej wspominano najważniejsza jest miłość, a nie cena pierścionka zaręczynowego. Podsumowując pierścionek zaręczynowy to wspaniała pamiątka na całe życie. Dlatego tego typu biżuteria powinna być ponadczasowa i pasująca do gustu przyszłej panny młodej. Wszak to ona będzie nosić tę biżuterię przez wiele lat. 

Przed wizytą u jubilera przyszły mąż powinien zastanowić się co najbardziej lubi jego ukochana. Czy jest wielbicielką ponadczasowej klasyki, a może zdecydowanie woli nowoczesny minimalizm? Jakie kolory najbardziej lubi? Te informacje znacznie zawężą pole wyboru.

Szukasz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego? Koniecznie zajrzyj na:https://diamondsky.pl/pierscionki-zareczynowe-bialy-szafir/!