dom
Kategorie:

Ile kosztuje pompa ciepła?

Masz już po dziurki w nosie problemów związanych z ogrzewaniem swojego domu węglem lub drewnem? Zastanawiasz się, czy istnieje lepsza alternatywa, która dodatkowo pozwoli Ci zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się w nim jakie są zalety pomp ciepła, oraz z jakim kosztem wiążą się tego typu inwestycje. 

Czy pompy ciepła są warte uwagi?

Coraz więcej osób zastanawia się, która opcja ogrzewania domu będzie lepsza – węglem czy drewnem. Jak się jednak okazuje, to nie są już jedynie z dostępnych możliwości, a nawet można powiedzieć, że zdecydowanie nie są one wśród tych najlepszych rozwiązań.W sytuacji szalejącej inflacji każdy z nas szuka oszczędności, a jak się okazuje, pompy ciepła dzięki swojej wydajności mogą znacząco obniżyć koszty ogrzewania domów jednorodzinnych. Zastanawiasz się dlaczego? W takim przypadku wykorzystujemy darmowe ciepło pochodzące z otoczenia. Dodatkowo dzięki takiej instalacji możemy znacznie obniżyć koszty ogrzewania w porównaniu nawet do niezwykle popularnej w naszym kraju – instalacji gazowej. Według wielu źródeł może to obniżyć koszty nawet o 50 procent, porównując pompę ciepła z gazem. Co ciekawe, pompy nie tylko pełnią funkcje grzewcze, ale latem potrafią też schłodzić nasze mieszkanie! Pompy ciepła pracują więc przez cały rok, mogą ogrzewać nasz dom jesienią i zimą oraz chłodzić nasze pomieszczenia wiosną i latem. To ciekawa opcja, o której wiele osób nigdy nie słyszało. Co prawda nie możemy porównać tego systemu z popularnym klimatyzatorem, jednakże spadek temperatury jest zauważalny. Pompa ciepła to z pewnością inwestycja, która może się zwrócić i nie mówimy tutaj tylko i wyłącznie o obniżeniu przyszłych rachunków za ogrzewanie. Dzięki takiej instalacji grzewczej, zwiększasz wartość swojej nieruchomości. Domy na sprzedaż z zaawansowanymi systemami technologicznymi cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku wtórnym, a najlepsze jest to, że dzięki nim wspieramy również ochronę środowiska. Instalacja pompy ciepła jest niewątpliwie bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż ogrzewanie mieszkania drewnem, węglem czy nawet gazem. W ciągu zaledwie kilku tygodni możesz zapewnić sobie i swojej rodzinie wydajny system grzewczy, który obniży Twoje roczne rachunki za ogrzewanie. Nie obawiaj się, instalacja pomp ciepła jest obecnie jednym z najlepszych rozwiązań na rynku. To inwestycja, która się zwraca i to właśnie z tego wynika tak ogromna popularność tego rozwiązania. 

Jaki jest koszt montażu pompy ciepła?

Ogromna część społeczeństwa nie decyduje się na instalacje pompy ciepła ze względu na koszty, z którymi wiąże się właśnie taka inwestycja. Jak się jednak okazuje, ta sytuacja wcale nie wygląda tak źle, jak wielu osobom się wydaje. Warto na tym etapie również wspomnieć o dofinansowaniach, które mogą znacznie pomóc w finalizacji całej inwestycji. Do dyspozycji mamy między innymi programy rządowe takie jak MÓJ PRĄD, dzięki którym możemy odzyskać część pieniędzy przeznaczonych na nowoczesną i ekologiczną instalację grzewczą w swoim domu. Koszt całej inwestycji jest bardzo ciężko jednoznacznie oszacować. Różni się on między innymi w zależności od tego, jak duży dom zamierzamy ogrzewać, a także, na jaką dokładnie formę pompy się zdecydujemy. Znaczenie ma nie tylko sam rodzaj pompy, ale również jej moc. Im większa moc tym na wyższe koszty inwestycji musimy się przygotować. Pompa ciepła ile kosztuje? Doradcy Klienta ze strony https://vaillant-serwis-malopolska.pl/pompy-ciepla-wadowice/ przygotują dla danej osoby indywidualną wycenę w oparciu o ich konkretną sytuację. Można jednak określić, że sam zakup pompy, jak i jej późniejszy montaż to koszt minimum 15-20 tysięcy złotych. Warto jednak wykorzystać wszystkie dostępne opcje związane z dofinansowaniami, które pomogą obniżyć koszt montażu pompy ciepła do absolutnego minimum. 

Pompy ciepła są całkowicie bezobsługowym urządzeniem, w związku z czym ich obsługa jest bardzo wygodna i komfortowa. Nie musimy się niczym przejmować, a w domu zawsze będzie ciepło. To ogromne ułatwienie zarówno dla Ciebie, jak i dla innych Twoich domowników. Dowiedz się ile kosztuje pompa ciepła z montażem już dziś!