manicure hybrydowy
Kategorie:

Czemu zawdzięcza sławę manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy to hit ostatnich kilku lat. Obecnie większość kobiet zrezygnowała z malowania paznokci tradycyjnymi lakierami na korzyść hybryd. To, co przede wszystkim wpływa na tę decyzję, to trwałość tego rozwiązania, która wynosi nawet miesiąc. Ważne jest jednak, by był on wykonany higienicznie i starannie, co maksymalnie przedłuża wytrzymałość stylizacji. Nie bez znaczenia są także użyte kosmetyki do paznokci, które również wpływają na jakość efektu. Dlaczego warto zdecydować się na manicure hybrydowy oraz jakie produkty są potrzebne, by stylizacja wyróżniała się wysokim poziomem estetyki?

Manicure hybrydowy – zalety

Manicure hybrydowy, jeżeli wykonany jest z najwyższą starannością i dbałością o dokładne pokrycie paznokci lakierem, może utrzymać się nawet miesiąc. Zakładając, że płytka została prawidłowo przygotowana pod nałożeniem produktu, zaaplikowany lakier nie odpryskuje i nie kruszy się, co ma miejsce już po kilku dniach od użycia tradycyjnego lakieru. To właśnie trwałość skłania najczęściej kobiety do malowania paznokci hybrydami. By wykorzystany produkt zdjąć z płytki, należy potraktować go pilnikiem bądź acetonem, co dodatkowo potwierdza wysoką trwałość tego rozwiązania.

Obecnie profesjonalne kosmetyki do wykonywania manicure hybrydowego można kupić w drogeriach i hurtowniach kosmetycznych, także internetowych. Coraz więcej kobiet decyduje się na malowanie lakierami hybrydowymi w domu, gdyż nie jest to trudne oraz czasochłonne zajęcie. Wykonywanie manicure w domowym zaciszu pozwala także zaoszczędzić pieniądze, bo zakupione kosmetyki do paznokci starczają na wiele kompletnych stylizacji.

Decydując się na samodzielną aplikację hybryd, najrozsądniejszym wyjściem jest skorzystanie z profesjonalnego kursu. Podczas niego tłumaczone są wszystkie kroki poprawnej stylizacji. Stylistka przeprowadzająca zajęcia dodatkowo zwraca uwagę na najczęściej popełniane błędy podczas tego procesu, co maksymalnie ogranicza ryzyko błędu podczas samodzielnego malowania paznokci. Nauczenie się aplikowania hybrydowych lakierów jest możliwe, jednak niepoprawne ich używanie może prowadzić do uszkodzenia płytki czy rozwoju bakterii pod nałożoną warstwą. Z tego powodu lepiej korzystać z profesjonalnych kosmetyków do hybryd oraz ze szkoleń, które umożliwią nabycie odpowiedniej wiedzy.

Co jest ważne podczas wykonywania manicure hybrydowego?

Jak już zostało, wspomniane profesjonalne kosmetyki do paznokci wpływają na jakość i trwałość manicure hybrydowego. Aby zacząć swoją przygodę z samodzielną stylizacją, należy na samym początku kupić wszystkie niezbędne produkty, bo pominięcie nawet jednego kosmetyku może negatywnie wpłynąć na trwałość stylizacji.

Równie ważne podczas wykonywania manicure jest zachowanie najwyższych standardów dotyczących higieny. Wszystkie używane akcesoria, takie jak pilniczki czy bloki polerskie powinny być jednorazowe. Błędem jest wykorzystywanie ich ponownie, nawet wykonując manicure jedynie sobie. Na tych przedmiotach rozwijają się bakterie i zbierają zabrudzenia, więc po każdej stylizacji należy wyrzucić je do kosza. Należy zwracać także szczególną uwagę na dezynfekcję narzędzi i stanowiska, gdzie malujesz swoje paznokcie. Konieczny może okazać się zakup pochłaniacza pyłu, który wyłapie wszystkie zanieczyszczenia powstałe podczas piłowania płytki. Gdy te unoszą się w powietrzu, mogą osadzić się na lakierze, tworząc nieestetyczny efekt.

Profesjonalne kosmetyki i ich wpływ na trwałość manicure

Jeżeli chcesz, aby Twój manicure wytrzymał kilka tygodni w dobrym stanie, należy zwracać uwagę na jakość kupowanych produktów. Profesjonalne kosmetyki do paznokci wyróżniają się wysoką jakością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Ponadto w przeciwieństwie do najtańszych produktów do stylizacji nie powodują reakcji alergicznych czy uczuleń.

O czym warto wspomnieć, profesjonalne produkty są niezwykle wydajne, więc starczą na kilkadziesiąt stylizacji. Oprócz tego kosmetyki do paznokci mają starannie opracowane formuły i składy, które wpływają na tempo pracy oraz efekt finalny manicure hybrydowego.