Kategorie:

Smartgips, czyli nowoczesny gips – cena, właściwości

Istnieje wiele różnych poważnych obrażeń kończyn. Do ich grona zaliczają się wszelkiego typu złamania, które wymagają unieruchomienia kończyny oraz stawów przylegających do uszkodzonego miejsca. W tym celu wykorzystywany jest gips. Przez wiele lat bardzo popularnym rozwiązaniem był tradycyjny gips twardy zapewniający skuteczne unieruchomienie ręki, nogi lub innych złamanych części ciała. Niestety rozwiązanie to wiązało się z wieloma różnymi wadami. Problemem był dość spory ciężar powodujący duży dyskomfort. Duża twardość i grubość takiego gipsu często uniemożliwiała przeprowadzanie różnych ważnych badań (np. diagnostyki obrazowej RTG) oraz innych istotnych czynności niezbędnych do normalnego codziennego funkcjonowania. Na szczęście w dzisiejszych czasach coraz większą popularnością cieszy się lekki, nowoczesny gips na rękę określany często jako „smart gips”. Jest to świetna alternatywa dla standardowego gipsu, ponieważ jest w stanie spełnić podobne wymagania przy zachowaniu dużego komfortu użytkowania i ułatwianiu wielu czynności.

Smartgips – najważniejsze informacje

Gips lekki, czyli tak zwany smartgips, to bardzo dobra alternatywa dla gipsu tradycyjnego. Jest to produkt wykonywany na bazie syntetycznych włókien, które zostały nasączone żywicą poliuretanową. Taki nowoczesny gips wygląda jak opaska i jest łatwy w zakładaniu. Bardzo szybko twardnieje i uzyskuje optymalne właściwości w ciągu niecałej godziny. Rozwiązanie to jest szczególnie polecane w przypadku lżejszych złamań oraz uszkodzeń stawów. Cięższe kontuzje wymagają jednak stosowania standardowych metod z wykorzystaniem cięższego gipsu. Dodatkowo smartgips stosuje się w końcowej fazie leczenia różnych urazów o charakterze ortopedycznym. Gips tego rodzaju to produkt medyczny, na który nie można się starać o dofinansowanie z NFZ. Oznacza to, że pacjent musi sam dokonać jego zakupu. Dobrą wiadomością jest fakt, że jego cena nie jest wygórowana.

Najważniejsze cechy i zalety smartgipsu

Nowoczesny gips na rękę jest wyrobem medycznym posiadającym wiele istotnych zalet. Przede wszystkim jest to materiał o wysokiej termoplastyczności, który szybko i bardzo dokładnie dopasowuje się do kształtu unieruchomionej ręki. Przekłada się to na wysoki komfort użytkowania. Co więcej, materiał, z którego wykonany jest taki gips, charakteryzuje się dużą wodoszczelnością oraz zapewnieniem odpowiedniego dopływu powietrza. Oznacza to, że stosując taki gips, można się w nim bez problemu myć, a nawet chodzić na basen. Duża termoplastyczność oznacza skuteczne dopasowanie się nie tylko do kształtu ręki, ale również do jej zmieniającej się objętości w wyniku pojawienia się oraz ustąpienia opuchlizny. Gips taki nie zsuwa się, więc jest optymalnie dopasowany do ręki przez cały proces leczenia.

Kolejną ważną zaletą, jaką charakteryzuje się nowoczesny gips na rękę, jest przepuszczanie promieni rentgenowskich. Oznacza to, że takiego gipsu nie trzeba ściągać, aby bezproblemowo przeprowadzić prześwietlenie RTG. Produkt jest łatwy w użytkowaniu i regulacji. Można go wykorzystywać jako gips, szynę lub aparat ortopedyczny. Wyroby takie są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, które nie powodują żadnego uczulenia oraz są odporne na uszkodzenia mechaniczne czy też inne niekorzystne czynniki powodujące zniszczenie lub zużycie. Gips tego rodzaju spełnia rygorystyczne normy jakościowe obowiązujące w medycynie, a liczne badania potwierdziły jego skuteczność.

Gdzie można kupić taki gips?

Istnieje wiele stacjonarnych oraz internetowych punktów sprzedaży, które zajmują się dostarczaniem swoim klientom takiego gipsu. Godny polecenia jest między innymi sklep.icast.pl. W jego szerokiej ofercie dostępny jest między innymi smart gips zapewniający skuteczną rehabilitację i leczenie wielu różnych urazów ortopedycznych, złamań, itp. Zaletą tego sklepu jest internetowa obsługa klientów z całej Polski. Oznacza to, że każdy może bez większego problemu kupić nowoczesny gips na rękę dopasowany do własnych wymagań, bez konieczności wychodzenia z domu.

Jeden komentarz do “Smartgips, czyli nowoczesny gips – cena, właściwości

Możliwość komentowania została wyłączona.