SEO
Kategorie:

Pozycjonowanie stron za darmo – czy to możliwe?

Czy pozycjonowanie stron za darmo jest możliwe? Krótka odpowiedź brzmi: tak, pozycjonowanie strony w Google za darmo jest możliwe, chcesz wiedzieć jak? Kontynuuj czytanie.

1. Skup się na słowach kluczowych z długiego ogona

Jeśli masz małą stronę internetową, dobrą strategią zdobywania pozycji i generowania ruchu jest tworzenie treści skupionych na użyciu słów kluczowych z długiego ogona. Long tail keywords, czyli słowa kluczowe z długiego ogona, to takie, które mają niewiele miesięcznych wyszukiwań i są łatwe do pozycjonowania w rankingu. W wyszukiwaniach powiązanych Google można znaleźć tego typu słowa kluczowe, wystarczy wpisać interesujące nas słowo kluczowe i przeanalizować, co się pojawia.

2. Zoptymalizuj tytuły i meta opisy

Tytuły i meta opisy są kluczowe dla zwiększenia liczby wizyt i CTR. W tych dwóch elementach powinieneś zawrzeć główne słowo kluczowe oraz krótki tekst ze streszczeniem treści.

3. Dodawaj tytuły i teksty alternatywne do obrazów

Dobrze dopracowane obrazy na poziomie SEO, mogą zwiększyć widoczność treści i pojawić się w najlepszych pozycjach Google Images. Wykonaj te kroki  ze swoimi obrazami przed załadowaniem ich na bloga:

  • Dodaj opisowe tytuły, krótkie i ze słowem kluczowym (bez powtarzania i nasycania).
  • Skompresuj je, aby zmniejszyć ich rozmiar i poprawić szybkość działania strony internetowej. Jeśli masz wtyczkę do kompresji obrazów, nie ma potrzeby kompresowania ich za pomocą zewnętrznych narzędzi.
  • Po wgraniu zdjęć na bloga dodaj teksty alternatywne, które są opisowe i krótkie, ze słowem kluczowym.

4. Wykonaj linkowanie wewnętrzne

Linkowanie wewnętrzne pozwala połączyć Twoje posty z innymi tak, aby użytkownik nawigował po nich i pozostał na Twojej stronie jak najdłużej. Im dłużej użytkownik pozostaje na Twojej stronie, tym bardziej Google zrozumie, że Twoja treść jest istotna i przesunie ją w górę w rankingach, więc musisz z nich korzystać. Jednak dodawaj tylko istotne linki wewnętrzne do informacji, nie dodawaj tylko dla samego dodawania.

5. Napisz właściwy anchor text

Anchor text to zestaw słów, w których umieszczony jest link wewnętrzny lub zewnętrzny. Pisząc poprawny anchor text, sprawisz, że użytkownicy będą w niego klikać, a wyszukiwarki zidentyfikują, o czym jest strona, która otrzymała link i zaindeksują ją dla tego tematu. Pisząc anchor text pamiętaj o następujących aspektach:

  • Musi będzie zwięzły
  • Wprowadź słowo kluczowe

6. Twórz wysokiej jakości treści

Jakościowa treści jest definiowana jako treść, która skutecznie rozwiązuje problem. Podstawą tworzenia wysokiej jakości treści jest odpowiedź na intencję wyszukiwania użytkownika. Bez wartościowych treści mało prawdopodobne jest, że uda Ci się wypozycjonować swoją stronę na szczyt Google. Zawsze staraj się tworzyć najlepsze treści w Internecie. Ponadto wartościowe treści w końcu generują linki zewnętrzne, które są ważne dla lepszej pozycji w Google. Co więcej, jeśli np. interesuje Cię pozycjonowanie w Gorzowie Wielkopolskim, musisz dodać odpowiednie frazy kluczowe zawierające nazwę miasta, aby pojawić się w wyszukiwanych lokalnych.

 

7. Twórz czytelnie i przyjazne dla użytkownika adresy URL

Adresy URL Twoich treści powinny być przyjazne, rozumie się przez to, że są łatwe do zrozumienia zarówno dla użytkowników, jak i wyszukiwarek. Aby to osiągnąć, staraj się, aby były one krótkie, z głównym słowem kluczowym jak najdalej po lewej stronie i bez powtarzania tego samego słowa kluczowego.

Jak pojawić się na pierwszych pozycjach w Google?

Czy można pozycjonować stronę za darmo? Aby pojawić się na czołowych pozycjach w Google za darmo, trzeba zrobić SEO.

SEO to strategia marketingu cyfrowego, która polega na zastosowaniu różnych technik i optymalizacji w celu poprawy pozycjonowania strony internetowej w sposób organiczny.

Czyli, aby pojawić się na pierwszych pozycjach w Google trzeba poprawnie i ze strategią stosować SEO, bo w ten sposób będziesz miał większe możliwości znalezienia się na najlepszych pozycjach (jeśli nie na pierwszych).

Zalecamy Ci stosowanie przejrzystych praktyk SEO (White Hat SEO), ponieważ jeśli zastosujesz strategie black hat SEO, Twoja strona będzie narażona na ciężkie kary ze strony algorytmu Google. 

Jeśli zdecydujesz się zacząć inwestować w strategię SEM, aby wygenerować szybkie wyniki, pamiętaj, że nigdy nie powinieneś poświęcić wszystkich swoich wysiłków, tylko musisz również zrobić SEO, jest to niezbędne.