seks
Kategorie:

Jakie prezerwatywy wybrać?

Prezerwatywa to od lat najczęściej wybierana forma antykoncepcji. Na ich popularność z pewnością mają wpływ takie aspekty jak niska cena, łatwe stosowanie oraz bezproblemowa dostępność. Prezerwatywy możesz kupić niemal w każdym sklepie oraz aptece. Najważniejszą cechą jest jednak jej wysoka skuteczność w zapobieganiu ciąży. Z tego też powodu producenci prześcigają się w tworzeniu produktów, które jeszcze bardziej umilą czas we dwoje. 

Jakie mamy rodzaje prezerwatyw?

Na rynku mamy ogromny wybór. To jakie prezerwatywy wybrać zależy od Twoich preferencji. Mamy między innymi:

 

  • prezerwatywy supercienkie: wykonane z bardzo cienkiego materiału, dzięki czemu niemal ich nie czuć,
  • prezerwatywy prążkowane lub z wypustkami: posiadają poprzeczne pierścienie, lub nieregularne wypustki na całej długości zwiększające doznania,
  • smakowe lub zapachowe: oddziaływają na dodatkowe zmysły w celu zwiększenia intensywności doznań,
  • prezerwatywy przedłużające stosunek: są pokryte specjalnym środkiem, opóźniającym wytrysk,
  • prezerwatywy nawilżane: mają dodatkową ilość środka ułatwiającego poślizg.

 

Poza powyższymi rodzajami możesz również wybrać materiał, z jakiego są wykonane prezerwatywy. Głównym materiałem jest lateks, ale jeśli jesteś na niego uczulony, możesz również wybrać takie, które są wykonane z innego materiału. Dobrym przykładem będą tutaj nielateksowe prezerwatywy Unimil SKYN Original. Dodatkową zaletą tych kondomów jest fakt, że są niezwykle cienkie, co dodatkowo wpływa pozytywnie na doznania. Równie dobrym wyborem, będą prezerwatywy innego znanego producenta Durex Invisible. Posiadają dodatkową ilość lubrykantu i świetnie przylegają do członka, dzięki czemu niemal możesz zapomnieć, że w ogóle masz je założone.

Czy rozmiar ma znaczenie?

Wbrew temu, co możemy usłyszeć, tutaj rozmiar ma bardzo duże znaczenie. Należy pamiętać, oprócz materiału, z którego są wykonane prezerwatywy, jakie wybrać również pod kątem rozmiaru. Jeśli natura hojnie cię obdarzyła, warto wybrać odpowiednio większe, gdyż będzie miało to ogromny wpływ na komfort i bezpieczeństwo podczas stosunku. Zbyt mały kondom będzie uciskał na penisa oraz będzie istniało większe ryzyko, że może on się zsunąć podczas seksu. W takiej sytuacji możemy wybrać prezerwatywy Lelo Hex Respect XL. Poza większym rozmiarem posiada również zwiększoną ilość lubrykantu, ułatwiającego stosunek. 

Nie tylko długość ma znaczenie

Zastanawiając się nad wyborem odpowiednich prezerwatyw, które spełnią Twoje oczekiwania, warto również spojrzeć na sam kształt kondoma. Na rynku mamy dostępne nie tylko wersje gładkie, ale również takie, które przez nieregularność swojej powierzchni mogą wzmocnić doznania. Lateksowe Durex Pleasuremax posiadają dodatkowe prążki i wypustki. Oprócz ułatwienia przy zakładaniu powodują dodatkową stymulację miejsc intymnych, intensyfikując w ten sposób wrażenia. Powodują dzięki temu, że orgazm jest łatwiejszy do osiągnięcia. 

Jakie prezerwatywy wybrać, aby pobudzić dodatkowe zmysły?

Nie od dziś wiadomo, że im więcej zmysłów będzie zaangażowanych w sytuacji intymnej, tym będziesz odczuwać większą przyjemność. Najczęściej wykorzystywane są do tego afrodyzjaki lub perfumy. Tutaj również pomocne mogą być odpowiednio dobrane kondomy. Jakie prezerwatywy wybrać, jeśli chcesz dodatkowo pobudzić więcej zmysłów? Idealnym wyborem mogą być wersje smakowe i zapachowe. Pasante Chocolate Tempation Bulk o smaku i zapachu czekolady, są jedną z najciekawszych opcji, jakie możesz wziąć pod uwagę. Czekolada jest bardzo uniwersalnym wyborem, ponieważ ciężko znaleźć kogoś, kto jej nie lubi. Dodatkowo sama w sobie jest afrodyzjakiem, co z pewnością podkręci jeszcze bardziej temperaturę w sypialni. 

Gdzie szukać sprawdzonych informacji?

Dzięki ogromnej popularności prezerwatyw jako środka antykoncepcyjnego na rynku mamy obecnie ogromną ilość ich rodzajów. Jeśli nie jesteś jeszcze pewien, jakie prezerwatywy wybrać lub szukasz czegoś nowego, wejdź na stronę https://xn--d-sma.pl/ranking-top-5-prezerwatyw-dla-lepszego-seksu/. Sprawdzisz tutaj najpopularniejsze wybory innych użytkowników. Możesz wybierać na podstawie materiału, wielkości, powierzchni czy smaku i zapachu. Kondomy dają swobodę i mogą wprowadzać dodatkowe doznania do seksu. To jakie prezerwatywy wybrać zależy od twoich preferencji, chęci do eksperymentowania lub jeszcze większego pobudzenia zmysłów.