masaż
Kategorie:

Jak dobrać masaż do dolegliwości?

Masaż jest od wieków stosowany w różnych zakątkach świata, jednak był szczególnie popularny na dalekim wschodzie. O ile obecnie jest stosowany globalnie i często w celach relaksacyjnych, tak pierwotnie był wykonywany w celach rehabilitacyjnych. Powstała cała masa technik masażu, które są przeznaczone do terapii różnych schorzeń, dlatego przed zamówieniem konkretnej sesji warto się zastanowić, co jest nam tak naprawdę najbardziej potrzebne.

Masaż to forma pobudzania mięśni i nerwów określonych punktów na ciele, zazwyczaj w okolicy pleców i karku, choć nieraz rozszerza się też na nogi. Masażyści stosują głaskanie, ugniatanie, uderzanie, wciskanie, klepanie oraz stosują specjalistyczne akcesoria.

Masaż Katowice – jakie masaże warto stosować?

Masaż limfatyczny – służy do oczyszczenia organizmu z toksyn i produktów ubocznych przemiany materii. Zwiększa przepływ limfy i krążenie krwi, dzięki czemu zmniejsza opuchliznę kończyn. Wzmacnia system odpornościowy oraz jest często polecany po operacjach, dlatego powinien być wykonywany przez doświadczonego eksperta.

Masaż segmentarny – jest idealnym rozwiązaniem w przypadku rwy kulszowej. Zmniejsza objawy związane z dolegliwościami, takimi jak bóle neurologiczne czy choroba gośćcowa.

Masaż aromaterapeutyczny – ten jest szczególnie polecany osobom cierpiącym z powodu chronicznego stresu czy zmęczenia. Jest także bardzo dobry na cellulit i rozstępy. Przyczynia się do poprawy efektów terapii depresji czy migren. W jego przypadku stosuje się nie tylko różne techniki masażu, ale dodatkowo stosuje specjalne olejki eteryczne, które mają pozytywny wpływ na organizm.

Masaż punktowy – jest to przede wszystkim technika przeciwbólowa, która sprawdzi się w przypadku bólów głowy, zębów, ale też lekkich lęków.

Masaż wirowy – to dotychczas najciekawszy sposób masażu, ponieważ osoba jest zanurzona w wodzie, a ta dzięki specjalnym wirnikom szybko obraca się wokół ciała, tym samym masując. Technika sprawdza się świetnie w przypadku bólów reumatycznych czy dolegliwości wywołanych przez stłuczenia lub przeciążenia.

Masaż kontralateralny – przyspiesza zrastanie się kończyn. Co ciekawe, kiedy uszkodzona jest na przykład prawa ręka, masuje się lewą, co pozornie wydaje się mało racjonalnym rozwiązaniem, jednak działa.

Masaż Katowice | cena – nie jest wyznacznikiem jakości

Trzeba pamiętać, że cena sesji nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, ponieważ często można spotkać ekspertów, którzy nie windują kosztów skorzystania z ich usług. Z drugiej strony warto zachować uwagę, ponieważ jeśli dana oferta jest szczególnie tania, tak że wyróżnia się wyraźnie spośród bardziej renomowanych salonów, może się okazać, że jest to masaż wykonywany przez niedoświadczoną osobę. Co prawda w kontekście relaksu jeszcze mogłoby to zadziałać, jednak w celach terapeutycznych może przynieść więcej złego, niż dobrego.

Masaż Katowice – cena to nie wszystko

Korzystając z usług masażu warto nie tylko patrzeć na cenę, ale konkretną technikę odpowiednio dopasowaną do typu schorzenia.