działalność
Kategorie:

Gdzie szukać pomocy w założeniu działalności?

Posiadanie własnej firmy wielu z nas postrzega jako ogromny sukces, szczególnie pod kątem finansowym Oczywiście nie każdy biznesplan jest dobry, a także nie każda osoba spełnia się w roli szefa i ma do tego odpowiednie kompetencje. 

Oczywiście podstawową zaletą posiadania swojej własnej firmy jest bycie samemu sobie szefem. W takim przypadku to my decydujemy o tym, w jakim kierunku będzie rozwijać się stworzona marka, sami ustalamy sobie również grafik pracy. Oprócz tego stajemy się niejako wolni finansowo. Od tej pory na nasze konto nie będzie wpływać jedna pensja w tym samym wymiarze. Po założeniu działalności sufit wynagrodzenia nie istnieje. Poziom Twoich dalszych zarobków zależy już między innymi od tego jak wiele czasu, serca oraz zaangażowania poświęcisz na rozwój Twojej firmy.

Pomocy w założeniu działalności — gdzie szukać?

Jeżeli wśród Twojej rodziny lub znajomych znajduje się osoba, która posiada swoją firmę, warto porozmawiać z nią przed założeniem swojej własnej działalności. Pamiętaj jednak, że ich zdanie będzie subiektywne i będzie odnosić się do konkretnego przypadku ich marki, a droga rozwoju Twojej firmy może wyglądać całkowicie inaczej. Przy takiej rozmowie będziesz mógł natomiast poznać tworzenie 'biznesu od kuchni’ i ocenić, czy na pewno chcesz założyć swoją własną działalność. Pamiętaj, że finalna decyzja należy wyłącznie od Ciebie!

Wiele informacji na temat założenia działalności znajdziesz również w Internecie. Jest tutaj pełno artykułów branżowych, a także instrukcji krok po kroku, które ułatwią Ci to zadanie. Wiele informacji znajdziesz na przykład na stronie rządowej, która jest serwisem informacyjno-usługowym dla przedsiębiorców.

Najlepszym źródłem pomocy w założeniu działalności będą oczywiście specjaliści. Swoją wiedzą i doświadczeniem służy bardzo wiele firm, instytucji oraz organizacji. Jedną z nich jest urząd pracy, w którym dowiesz się jakie formalności należy dopełnić, aby skutecznie założyć działalność. Kolejną z dostępnych możliwości są biura rachunkowe. Zajmują się one kompleksową obsługą rozliczeń przedsiębiorstw, mają również ogromną wiedzę w kontekście zakładania działalności, a także pozyskania ewentualnych dofinansowań. Doradcy w biurach rachunkowych doradzą Ci również, jaka forma opodatkowania będzie w Twoim przypadku najkorzystniejsza. 

Jeżeli mieszkasz na wsi, o dotacje do założenia działalności możesz starać się w KRUSie. Dofinansowanie może wynosić nawet 100 tys. zł, a wniosek o jego uzyskanie składasz do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 

Założenie swojej własnej działalności nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Wykorzystaj pomoc specjalistów oraz zbierz jak najwięcej dostępnych informacji w tym temacie, żebyś miał pewność, że o niczym nie zapomniałeś, a wszelkie kwestie prawne i proceduralne zostały spełnione. 

Gdy założysz już swoją działalność, musisz zrobić wszystko, aby potencjalni klienci mogli Cię znaleźć. Jedną z dostępnych opcji jest zapisanie się do internetowego katalogu firm stadionkultury.eu.