usta
Kategorie:

Jak powiększyć usta domowym sposobem?

Powiększanie ust jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej. Nie każdy jednak chce ingerować w swoją urodę w sposób inwazyjny, dlatego też wiele osób zastanawia się, jak powiększyć usta w domu. Czy sposoby domowe są równie dobre, co zabiegi wykonywane przez profesjonalistów?

Jak powiększyć usta?

Usta można z łatwością powiększyć w gabinecie medycyny estetycznej. Najpopularniejszą metodą jest wypełnianie warg przy użyciu kwasu hialuronowego, choć można również użyć własnego tłuszczu. Osoba wykonująca zabieg wstrzykuje daną substancję w usta, a efekt jest zauważalny niemalże od razu. Skutki utrzymują się zazwyczaj przez kilka miesięcy. Wiele osób podkreśla, że zabieg nie tylko zwiększa objętość warg, ale również wpływa pozytywnie na ich nawilżenie.

W kwestii powiększania ust, w Warszawie znajduje się mnóstwo gabinetów medycyny estetycznej, które oferują tego typu usługi. Nie powinno się jednak kierować wyłącznie ceną podczas wyboru. Specjaliści wykonują zabiegi powiększania ust przy użyciu różnorodnych preparatów, a także stosują odmienne metody. Najlepiej jest dokładnie przejrzeć prace danej osoby, aby móc ocenić, czy efekty jej działań są zadowalające.

Jak powiększyć usta domowym sposobem?

Na początku warto podkreślić, że sama dbałość o odpowiednią pielęgnację może sprawić, że wargi będą wyglądały zdecydowanie lepiej i nabiorą pełniejszego kształtu. Spierzchnięte usta zawsze wyglądają na mniejsze, a suche skórki są bardzo nieestetyczne. Wykonywanie regularnych peelingów pomaga w usunięciu martwego naskórka. Ponadto usta dobrze jest regularnie smarować pomadką ochronną, nawet jeśli nakładasz na nie kolorową szminkę. 

Jak powiększyć sobie usta za pomocą kosmetyków? Bardzo dobrym sposobem jest stosowanie konturówek, którymi można delikatnie wyjechać poza naturalną linię i stworzyć iluzję większych warg. Dodatkowo błyszczki sprawiają, że usta wydają się bardziej obfite.

Obecnie niemalże we wszystkich drogeriach można znaleźć specjalne produkty, które mają sprawiać, że po ich nałożeniu usta stają się większe. Pomadki tego typu zazwyczaj mają w swoim składzie substancje drażniące, takie jak ostre przyprawy. Śmiało można stwierdzić, że te produkty działają, gdyż usta po nich po prostu delikatnie puchną. Efekt działania takich kosmetyków nie jest jednak zbyt trwały, dlatego też powinno się je regularnie reaplikować.

Od niedawna popularność zyskują masaże i ćwiczenia twarzy. Okazuje się, że dzięki wykonywaniu określonych ruchów wargami, można sprawić, że mięśnie dookoła ust będą bardziej rozwinięte, a jednocześnie mniej spięte. Układanie ich w dzióbek czy też głośne wymawianie samogłosek uaktywnia mięsień okrężny ust, dzięki czemu wyglądają lepiej. Pamiętaj jednak, że tylko regularne wykonywanie ćwiczeń da długotrwałe i zadowalające efekty. Warto zajrzeć np. na platformę YouTube, gdzie znajdziesz mnóstwo filmów instruktażowych dotyczących treningu twarzy. Instruktorzy opisują dokładnie, jak powiększyć naturalnie usta, a także podpowiadają, jakie czynniki sprawiają, że wargi nie wyglądają w wymarzony sposób.

W Internecie można natknąć się na filmiki, na których dana osoba przykłada sobie kieliszek do ust i zasysa powietrze. Po odsunięciu naczynia od twarzy, wargi diametralnie zmieniają swój kształt. Taki sposób na powiększenie ust jest bardzo łatwy i efektywny, choć krótkotrwały. Należy również mieć na uwadze, że po takim działaniu dookoła warg może pojawić się zaczerwienienie, a nawet zasinienie, które utrzymuje się od kilku minut do nawet kilku dni.

Jak powiększyć usta naturalnie?

Wiele osób wzbrania się przed wykonaniem zabiegu powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej, ponieważ obawiają się, że efekt będzie przerysowany. Jeśli chcesz mieć większe wargi, wówczas warto rozpocząć od wypróbowania domowych sposobów. Gdy naturalne metody nie będą zadowalające, wtedy nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z usług gabinetu. Jeśli odpowiednio wybierzesz specjalistę, który indywidualnie dopasuje ilość preparatu do upodobań, wówczas nie musisz się martwić, że wyjdziesz z „kaczymi ustami”.