Kategorie:

Festiwal biegowy ULTRA WAY

ULTRA WAY – jest to corocznie organizowany festiwal biegowy dla wszystkich miłośników sportu. Dbanie o zdrowie i dobra kondycja fizyczna to coś, na co pracujemy przez cały rok. Natomiast zimowy festiwal biegowy ULTRA WAY to zwieńczenie tej ciężkiej pracy, swego rodzaju sprawdzian dla uczestników, a przede wszystkim sposób na dobrą zabawę!

Festiwal biegowy ULTRA WAY – dane techniczne tras

Co roku program imprezy jest naprawdę ciekawy, a na uczestników czekają nie lada wyzwania. Przygotowywane są wymagające trasy, które w połączeniu z zimowym klimatem zapewniają ogrom frajdy. To bardzo ekscytujące wydarzenie, dlatego warto przyjrzeć się, jak wygląda przykładowy ULTRA WAY Festiwal biegowy. Kalendarz w 2022 roku prezentował się następująco:

  1. Początek imprezy to bieg o nazwie “Nocny Jeleń”, którego start zaplanowany był na 14 stycznia o godzinie 03:00. Na zawodników czekała trasa o dystansie wynoszącym 76,05 km oraz o przewyższeniu na poziomie ~ 2200 m. Maksymalny limit czasowy na pokonanie całej długości wynosił 13 godzin.
  2. Kolejnym, jednak nie mniej wymagającym biegiem, był ten zwany “Tropem Rysia” – dystans wynosił 54,34 km z nieco mniejszym przewyższeniem niż poprzednio, ponieważ tutaj wynosiło około 1550 m. W przypadku tego przedsięwzięcia limit czasowy dla uczestników został ustalony na 10 godzin.
  3. ULTRA WAY festiwal biegowy to wiele niespodzianek, a jedną z nich jest “Pół dzika” czyli specjalnie przygotowana trasa wynosząca 27,29 km. Zmianie uległy także przewyższenie (+/- 794 m) oraz limit czasowy. Biegacze musieli pokonać dystans maksymalnie w ciągu 5 godzin.
  4. Ostatnim, jednak bardzo dynamicznym, a zarazem interesującym startem był bieg “Szybka Sarna”. Dystans w tym przypadku opiewał na długość 10,38 km. Przewyższenie wynosiło zdecydowanie mniej niż w przypadku poprzednich startów, ponieważ wynosiło jedyne 290 m. Organizatorzy ustalili 3-godzinny limit maksymalny na ukończenie biegu.

Zimowy festiwal biegowy ULTRA WAY – nie tylko bieganie

Tak zaplanowany kalendarz z pewnością może spodobać się wszystkim osobom, które uwielbiają podejmować się rywalizacji w bieganiu, w otoczeniu przepięknego, malowniczego krajobrazu. Zeszłoroczny event pokazał, jak wielkie jest zainteresowanie tego rodzaju aktywnością fizyczną, dlatego organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby początek roku 2023 był równie emocjonujący.

Dla zainteresowanych uczestników przygotowywane są także niespodzianki w postaci odzieży, a mianowicie koszulek i bluz z kapturem oraz w fasonie “kangurka”. Projektując ubrania, organizatorzy brali był pod uwagę klimat, który panuje podczas trwania ULTRA WAY. Ten festiwal biegowy uważa się za jeden z najlepszych w Polsce!

ULTRA WAY – festiwal biegowy na zapisyelektroniczne.pl

ULTRA WAY każdego roku wzbudza ogromne zainteresowanie, ponieważ udział bierze ponad 500 uczestników! To bardzo dobry wynik, dzięki czemu zapewniona jest rywalizacja na wysokim poziomie. Oprócz czysto sportowych aspektów tego wydarzenia dodatkiem są relacje towarzyskie, nowo poznane osoby, a przede wszystkim dobra zabawa. Niektóre osoby preferują aktywny wypoczynek w górach, także wtedy, gdy nadchodzi czas urlopu i ferii. A wtedy szerokie możliwości odbycia biegu na mniej lub bardziej wymagających trasach jest znakomitym pomysłem.

Szczegółowe informacje na temat zapisów, płatności i wszelkich rzeczy związanych z wydarzeniem, jakim jest zimowy festiwal biegowy ULTRA WAY, dostępne są w tej kategorii. Wystarczy wybrać jedną z opcji zgłoszonych przez organizatorów, wejść w odpowiednią zakładkę, a następnie zapoznać się z danymi technicznymi dotyczącymi rywalizacji.

Na stronie elektronicznezapisy.pl dajemy również możliwość wygodnego zarejestrowania się na dowolny bieg. Dzięki temu każdy, kto ma zamiar wystartować w festiwalu biegowym ULTRA WAY, może zadeklarować swoje uczestnictwo w wydarzeniu za pośrednictwem naszego portalu. W razie jakichkolwiek problemów bądź wystąpienia dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *