waga
Kategorie:

Do czego przyda się mikrowaga w kuchni?

Tak naprawdę nieważne jest to, czy gotuje się często, czy może trochę rzadziej – istotne jest to, aby stosować do dań odpowiednie proporcje. Samemu na oko ciężko jest wymierzyć dobrą wagę produktów, jaka potrzebna jest do przygotowania danej potrawy, dlatego od lat już stosuje się w kuchniach wagi kuchenne. Te niewielkie urządzenia są świetnym gadżetem pomagającym przy dokładnym odmierzaniu i wyliczaniu odpowiednich proporcji. Jest to znacznie bardziej precyzyjne rozwiązanie, porównując je do mierzenia przy użyciu szklanek, misek czy miarek. Jest to akcesorium, dzięki któremu żadne gotowanie nie skończy się kuchenną tragedią, a każde danie będzie idealnie przygotowane.

Do czego przyda się mikrowaga w kuchni?

Nie ma co ukrywać, że mikrowaga kuchenna jest bardzo przydatnym narzędziem, które idealnie sprawdza się w każdym gospodarstwie domowym. Stanowi ona obecnie jeden z obowiązkowych elementów wyposażenia kuchni. Najlepiej sprawdza się podczas odmierzania składników do między innymi ciasta, czy do przygotowywania posiłków na osób na diecie.

Ten niepozorny element wyposażenia kuchni na obecnym rynku jest dostępny w wielu wariantach, a wśród wszystkich, jakie istnieją przeważają głównie wagi kuchenne elektryczne, które jeszcze bardziej ułatwiają precyzyjne odmierzanie odpowiednich proporcji. Oczywiście na fakcie, że są to elektryczne urządzenia się nie kończy. Te małe sprzęty posiadają bardzo wiele modeli, a każdy z nich wyposażony jest w inne liczne funkcje. Dzięki wadze kuchennej można zapomnieć o metodzie “na oko”, czy mierzeniem szklankami lub łyżkami – od teraz widząc w dowolnym przepisie gramy użyje się odpowiedniej ilości produktów banalnie prosto. Tak naprawdę nawet niezależnie od zdolności kulinarnych, jakie ktoś posiada, dzięki temu urządzeniu wszystko stanie się łatwiejsze i przygotowane będzie zgodnie z przepisem. Natomiast, jeżeli ktoś i tak zdecyduje się na inne metody mierzenia odpowiedniej ilości składników, mikrowagę kuchenną wykorzystać można jako dekorację, która pięknie ozdobi blat kuchni.

Waga kuchenna – dokładność 0,1g

Kiedy już wiadomo do czego dokładna waga kuchenna może być potrzebna, warto dowiedzieć się jakiego typu gadżety są dostępne na obecnym rynku. Otóż mikrowagi możemy znaleźć elektryczne i mechaniczne, i to jakie się wybierze zależy tylko od indywidualnej decyzji. Oba te rodzaje posiadają swoje wady i zalety, dlatego nie ma między nimi jakiegoś większego sporu.

Mikrowaga kuchenna elektroniczna zasilana jest poprzez wymienne baterie, a sam wynik ważenia wyświetla się na wyświetlaczu LCD. Te modele wyposażone są w płaski odważnik, który zamontowany został wewnątrz przedmiotu. Należy pamiętać, że nie jest to produkt bez żadnych wad, ponieważ pierwszą z nich jest fakt mówiący o myleniu się w odmierzaniu, jednakże dzieje się tak jedynie w zakresie 1-2 g. Obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, ponieważ wystarczy położyć jakiś przedmiot na niej i ona w niedługim czasie ukaże jego wagę. Duża część modeli elektronicznych posiada także możliwość przeliczania wagi na kalorie, mierzenie zawartości białka, tłuszczu i węglowodanów i wiele innych. W gospodarstwach domowych na ogół stosowane są takie z maksymalnym obciążeniem od 3 do 5 kg.

Natomiast wagi mechaniczne posiadają bardzo prostą obudowę i są jeszcze łatwiejsze w obsłudze. Ich cena jest niezwykle atrakcyjna, dlatego dużo osób się na nią decyduje, jednakże samo ważenie może nie wychodzić wystarczająco precyzyjnie, ponieważ rozbieżność może wynosić nawet do 20 g. Odważnik w tym typie znajduje się wewnątrz, a sama waga może przynieść więcej szkód podczas robienia ciast i dań.

Moc wagi kuchennej

Istnieją różne typy wag, w zależności od tego, jaką kto na co potrzebuje. Jedną z popularniejszych, ze względu na swoją uniwersalność jest waga kuchenna 0,1 g. Jest to naprawdę bardzo polecany typ, ze względu na to ile można zważyć przy jej użyciu rzeczy, a w dodatku jest niezwykle profesjonalna. Lepiej nie jest brać mniejszych modeli, ponieważ to, że jest to waga z dokładnością do 0,1 to i tak waży mniejsze produkty.